MEIE RAAMATUD

Megan Miranda “Kõik need kadunud tüdrukud”

Põnevusromaan, triller
Tõlkinud Mirjam Parve
Toimetanud Katrin Kern
Küljendanud ja kujundanud Liis Karu

 

Kui kaugele oled valmis minema sina, et kaitsta neid, keda armastad?

Kümme aastat on möödas päevast, mil Nici parim sõbranna Corinne jäljetult ära kadus. Sellest ajast saati on Nic teinud kõik mis võimalik, et unustada väikelinna, kust ta pärit on. Kui aga ta vend Daniel teatab, et isa tervis on halvenemas, tuleb naisel asjad pakkida ja koju sõita. Nic on vaevalt tagasi jõudnud, kui järgmine noor naine ära kaob. Kümne aasta tagune lugu kaevatakse taas lagedale ning Nic, Daniel ja Nici kunagi poiss Tyler satuvad taas politsei huviorbiiti. Kõik on veendunud, et kaks kadumist on omavahel seotud, aga kuidas?

Väga nutika ja pinget kruviva ülesehitusega lugu on jutustatud ajaliselt vastupidises järjekorras, nii et sündmused hakkavad lahti hargnema 15 päeva pärast Annalise‘i kadumist. Et leida üles Annalise, tuleb kõigepealt lahendada Corinne’i kadumise mõistatus. Ent väikelinnas oskab igaüks oma saladusi hoida. Kui tõde peaks välja tulema, oleksid tagajärjed kõigi jaoks kohutavad. Keegi ei tea seda paremini, kui Nic ise…

Megan Miranda on USA kirjanik, kes on varem kirjutanud noorteromaane. 2016. aastal ilmunud ja New York Timesi menukite sekka jõudnud „Kõik need kadunud tüdrukud” on tema esimene psühholoogiline põnevik.

ISBN  9789949720675

FORMAAT  liimköide

LEHEKÜLGI  400 lk

MÕÕT  100 x 210 mm

https://www.goodreads.com/book/show/23212667-all-the-missing-girls?from_search=true

Domenico Starnone „Seotud”

Romaan
Itaalia keelest tõlkinud Eda Ahi
Toimetanud Merit Kask
Kujundanud Maris Kaskmann

„Kui sina oled selle ära unustanud, auväärt härra, siis las ma tuletan sulle seda ise meelde: ma olen sinu naine.” Nii kirjutab Napolis elav Vanda oma abikaasale Aldole, kes on äsja pere maha jätnud ja uue naise juurde läinud.

Aastakümneid hiljem, kui Vanda ja Aldo on juba vanaks jäänud, murtakse ühel päeval nende korterisse sisse. Vägivaldne sündmus äratab ellu mälestused, mida seni hoolikalt luku taga on hoitud. „Seotud” räägib loo lahkuminekust ja perekonna lagunemisest. Vähesed kirjanikud on suutnud seda valusat teemat edasi anda sellise psühholoogilise meisterlikkusega, juhtides lugeja läbi erinevate tunnete kadalipu.

Domenico Starnone (snd 1943) on Napolist pärit kirjanik, stsenarist ja ajakirjanik. Tema raamatute põhjal on valminud filme ja ta on Itaalia olulisima kirjandusauhinna Strega laureaat.

 

„Siin on käsil nutikas mäng ja lugeja mõistab üsna ruttu, et on sattunud väga intelligentse kirjaniku meelevalda.”

— Jhumpa Lahiri, kirjanik

ISBN 9789949720668

FORMAAT  kõvakaaneline

LEHEKÜLGI  168 lk

MÕÕT  140 x 200 mm

http://aluik.blogspot.com/2018/07/seotud.html

http://headread.ee/esineja/domenico-starnone/

https://www.goodreads.com/book/show/35076976-ties?from_search=true#other_reviews

Järjejutt 2018-06-22

Andrea Tornielli “Franciscus, paavst uuest maailmast”

Elulugu
Tõlkinud Matti Piirimaa
Toimetanud ja korrektuuri lugenud Malle Kiirend
Küljendanud ja kujundanud Mari-Liis Bassovskaja

 

Pärast ebatavaliselt lühikest konklaavi valiti 2013. aastal Rooma-Katoliku Kiriku uueks paavstiks jesuiidist kardinal Jorge Mario Bergoglio, kes Assisi Püha Franciscuse järgi võttis endale nime, mida seni polnud kandnud veel ükski paavst. Tema paavstiks valimine oli mitmes mõttes erakordne, paljude meelest isegi revolutsiooniline. Mitte üksnes seepärast, et Argentinas sündinud Itaalia immigrantide pojana on ta esimene Uuest Maailmast pärit paavst, vaid ebatavaline on ka tema isiksus ja visioon. Kardinalina paistis ta silma põhimõttega elada lihtsat elu, tegeledes palju vaeste ja teiste elu hammasrataste vahele jäänutega ning neist põhimõtetest ei ole ta loobunud ka paavstina. Ta on inimene, kes on tulnud teisi teenima, mitte nende üle valitsema.

Itaalia ajalehe La Stampa kõrgelt hinnatud Vatikani korrespondent Andrea Tornielli on kirja pannud loo Argentina nooruki kujunemisest paavst Franciscuseks, ent ta vaatleb ka Rooma-Katoliku Kiriku olukorda laiemalt ja selgitab, mis pani ajal, mil kirik vajab uuendamist ja puhastamist, kardinalidest valijamehi kõikide poliitiliste ja diplomaatiliste kaalutluste kiuste valima just teda uueks paavstiks.

 

ISBN  9789949720682

FORMAAT  liimköide

LEHEKÜLGI  165 lk

MÕÕT  134 x 205 mm

https://kultuur.err.ee/836901/galerii-rahvusraamatukokku-joudis-randnaitus-puhast-isast-paavst-franciscusest

https://www.goodreads.com/book/show/17677799-francis

Nädala raamat 2018-06-29

Paavst Franciscus “Laudato Si. Ole kiidetud”

Entsüklika
Tõlkinud Helve Trumann
Toimetanud Mari Klammer
Küljendanud Aili Mittal-Jõgiste
 

Tee tõelisele inimlikkusele on armastus, armastus loodu, looduse, muidugi ka teiste inimeste vastu. Tõeline inimlikkus on loobumine inimkesksusest, antropotsentrismist, see tähendab alandlikkust, leppimist vähesega, kasinust. Ka seda, et me ei häbene armastust, hellust, kaastunnet, olgu teiste inimeste, olgu muude elusolevuste vastu. Et me ei põlasta loomakaitsjaid, karusloomafarmide keelamise eest seisjaid, vaid pigem neid, kes inimliku edevuse hääks piinavad ja tapavad teisi elusolevusi. Inimene saab ära hoida ähvardavat katastroofi, mille märkidest entsüklikas on põhjalik ülevaade, tulles tagasi iseenda juurde. Mis tähendab tagasitulekut paljude nende väärtuste juurde, mida on kaks tuhat aastat õpetanud kristlus ja millest inimesed viimastel aegadel on ära pöördunud. Ja kõige suurem neist on armastus, nagu mõistis juba apostel Paulus.

Kui inimestel ja meie planeedil on tulevikku, siis sünnib see seal, kus saavad kokku armastus ja tarkus, religioon ja teadus.
Paljud asjad peavad muutma, kuid eelkõige peame muutuma meie – inimesed.

ISBN  9789949720699

FORMAAT  liimköide

LEHEKÜLGI  200 lk

MÕÕT  120 x 170 mm

https://www.goodreads.com/book/show/25708662-laudato-si

http://www.sirp.ee/s1-artiklid/c9-sotsiaalia/paavst-franciscuse-oko-entsuklika-religioonil-ja-teadusel-on-meile-sama-sonum/

http://www.eestikirik.ee/paavst-franciscuse-entsuklikast-laudato-si/

https://paavsteestis.ee/est/eesti-keeles-on-ilmunud-kaks-paavst-franciscuse-raamatut/

https://kultuur.err.ee/841207/mihkel-kunnus-ole-kiidetud-paavst-franciscus

http://kjt.ee/2015/06/ilmus-paavst-franciscus-i-keskkonnateemaline-entsuklika-laudato-si/

Josemaría Escrivá de Balaguer  „Vagu”

Josemaria Escrivá de Balagueri raamatud „Vagu“

Tõlkinud Tiiu Tälli
Toimetanud Tiina Veismann
Korrektuuri lugenud Merit Kask
Kujundanud Mari-Liis Bassovskaja

Vaimuliku kirjanduse klassikasse kuuluv teos „Vagu“ koondab 2002. aastal pühakuks kuulutatud Hispaania vaimuliku Josemaria Escrivá de Balagueri arutlusi inimlikest voorustest. Tema mõtted erinevatest kristliku elu alusväärtustest nagu suuremeelsus, julgus, alandlikkus jne on välja kasvanud tema pühendunud tööst nii erinevate inimeste kui ka iseenda hingeeluga.

Josemaría Escrivá de Balaguer sündis 1902. aastal Barbastros Hispaanias. 1925. aastal ordineeriti ta preestriks ja 1928. aastal asutas ta katoliikliku organisatsiooni Opus Dei. Oma tegevuse ja kirjutistega on ta jätnud olulise jälje 20. sajandi Rooma-Katoliku kiriku ajalukku. „Vagu“ esimene väljaanne ilmus 1986. aastal. Sellest ajast peale on raamatut trükitud üle poole miljoni eksemplari paljudes erinevates keeltes. Varem on eesti keeles ilmunud Josemaria Escrivá de Balagueri raamatud „Tee“ (2000), jutlustekogud „ Jumala sõbrad“ (2014) ja „Kui Kristus on möödumas“ (2016) jt.

ISBN 9789949720620

FORMAAT  kõvakaaneline

LEHEKÜLGI  288 lk

MÕÕT  115 x 176 mm

 

https://www.goodreads.com/book/show/904869.Furrow

Aivar Sarapik,  Margit Arndt-Kalju “Ülempreester Aleksander Aivar Sarapik”

Sari “Meie vaimulikud”
Autorid: Aivar Sarapik, Margit Arndt-Kalju
Koostaja ja toimetaja: Margit Arndt-Kalju, kaastoimetaja Avo Üprus
Kaanekujundus Mari-Liis Bassovskaja
Küljendanud Aili Mittal-Jõgiste

Kui midagi saab huvitavamaks minna, siis see läheb. Kui elu saab positiivsemaks muutuda, siis nii ka juhtub. Aga kuidas seejuures keerulisi olukordi lahendada ja samas ka sisekonflikti sattumist vältida, sellele oskab vastata

Aivar Sarapik ehk isa Aleksander: ilmalikus arvestuses kaitseväe kolonelleitnant, vaimulikus elus õigeusu ülempreester.

”Kui me armastame oma vaenlast, siis me peame tegema välises väga ränki otsuseid. Ja kui me peame kedagi kaitsma ja meile on antud võime kaitsta, siis me peaksime seda tegema armastusest. Looma ei ole mõtet piinata, sest looma riigis toit on toit. Inimene läheb kurjusesse ja hävitab oma liigikaaslast. Kuigi seesama inimene võib ennast teise inimese vastu kaitstes teha ka hävitustööd armastusest – eks see ongi täpne lask. Sest vaenlast ei ole mõtet piinata. Aga annaks Jumal, et selliseid olukordi ei tekiks, kus me peaksime kelleltki elu võtma, peaksime kedagi tõesti sellisel viisil materiaalses maailmas hävitama.“

“Meie vaimulike“ sari püüab kummutada Eestis levinud stereotüüpi vaimulikust kui ääretult konservatiivsest, jäigast, kuivast ja maailmakaugest tüübist ning tõestada, et Eesti vaimulikkond on vägagi tegus, mõtlev ja inimlikult huvitav. Nii mõnelegi usukaugele inimesele võib lugedes ja sellesse maailma süvenedes üllatuslikult avaneda, et kirikuõpetajatel tõepoolest ongi midagi ka tänapäeva maailmale anda ja kirik ise on lõputu tarkuse kvintessents.

ISBN 9789949720651

FORMAAT  liimköide

LEHEKÜLGI  192 lk

MÕÕT  161 x 240 mm

 

http://www.grafilius.ee/language/et/portfolio/kuljendus-raamatule-ulempreester-aleksander-aivar-sarapik-sarjast-meie-vaimulikud/

Pedro Cervio “Tarvis on vaid üht”

Sari "Sõna ja tegu"
Toimetanud Riina Kasser
Kaanekujundus Mari-Liis Bassovskaja
Küljendanud Aili Mittal-Jõgiste
Rooma-Katoliku Tallinna Peeter-Pauli kiriku preestrina on Argentiinast pärit isa Pedro Cervio andnud koguduse liikmetele ikka ja jälle nõu, kuidas elada nii, et meie elu poleks lahutatud kaheks eri osaks – usueluks ja argipäevaks –, vaid et need kaks poolt moodustaksid terviku.
Kogumikku „Tarvis on vaid üht” on koondatud 2015. kuni 2017. aastani peetud loengud, kus isa Pedro pakub lihtsas sõnastuses praktilisi juhtnööre ja selgitusi. Näiteks vaatleb ta, mis on palve ning kuidas ja millal palvetada, kes on Püha Vaim ja kuidas ta mõjutab meie igapäeva­elu, miks on vaja pihil käia jne. Mõned vastused tulevad Jeesuselt endalt, teised pühakutelt, kolmandad paavstidelt. Argentiinlasest isa Pedro on oma raamatu kirjutanud just eesti lugejatele ja eesti keeles.

ISBN  978-9949-7206-4-4

FORMAAT  liimköide

LEHEKÜLGI  144 lk

MÕÕT  110 x 165 mm

https://www.katoliku.ee/index.php/et/esyndmused/etulevasedsyndmused/1744-ilmus-isa-pedro-cervio-raamat-%E2%80%9Ctarvis-on-vaid-%C3%BCht%E2%80%9D

http://www.eestikirik.ee/meie-elu-terviklikkuse-alus/

Olle Lauli “Kuristik”

Romaan
Toimetanud Kadi Kivilo
Kujundanud Lilli-Krõõt Repnau

Eesti Kultuurkapitali 2012. aasta proosapreemia laureaadi Olle Lauli romaan „Kuristik" on palju-häälne jutustus, mis puudutab viie põlvkonna elusaatusi ja saab alguse 1923. aasta maikuu hommi-kul, kui Prokop Jefimovitš Lõkovi tabab rongireisil kole kõhuvalu, mis sunnib ta tundmatus Vapnjarka küla raudteejaamas vagunist maha astuma. See, mida Prokop ise plaanis, mille poole ta teel oli, on sellest hetkest täiesti tähtsusetu.

Saatus, Jumal; päritolu ja rahvus – need on küsimused, mis korduvad läbi romaani. Küsimus mõiste-tamatust, hoomamatust väest, mille ees inimene on abitu ja väeti. Miski, mis võib oma tahtsi paisata ukrainlase ja venelase Pirita-Kosele või Narva, mis võib Eestis sündinud Nõukogude sõjaväelase lapsest teha USA illegaali või sundida läbi ja lõhki eesti rahvusest naise kodumaalt lahkuma. Kui riigipiirid muutuvad ja ajalugu tähendab ühele üht, teisele teist, muutub üha tungivamaks vajadus leida midagi, millele lõpuni kindel olla. Ja selgemaks saab ka arusaamine, kui keeruline see on.

Tegelaste lood on edasi antud intensiivsete eri teadvuste peegeldustena, keskendudes ikka ja jälle noile hetketele inimeste elus, kus väike on silmitsi suurega. Põhjatuga. Välja kooruvad küsimused, millest suuremaid me enam ei leia. Milleks see kõik? Ja kuigi on küsimused, pole vastuseid sugugi võtta. Nende asemel on tumm meeheide, viha, vaikimine. Ja vahel ka leppimine, alistumine.

„Kuristik” on Olle Lauli kolmas romaan. Varem on ilmunud„Niguliste õpilased" (2007) ja Eesti Kul-tuurkapitali aastapreemiaga pärjatud „Kodutus” (2011).

„Lauli on nii temaatiliselt kui stilistiliselt selgelt isikupärane autor, suveräänne hääl. Keegi teine ei kirjuta praeguses Eestis sellise kannatlikkusega inimhinge kannatustest. „Kuristik“ jätkab Laulile omasel moel eksistentsiaalsest, otsekui paratamatust kannatusest võrsuva lunastusvõimaluse otsimis-ega, ent lisab sellele esmakordselt ajaloolise mõõtme.” - Jan Kaus, kirjanik

 

ISBN  9789949720637

FORMAAT  kõvakaaneline

LEHEKÜLGI  440 lk

MÕÕT  150 x 205 mm

 

https://kultuur.err.ee/825512/olle-lauli-esitleb-puandis-romaani-kuristik

https://kultuur.err.ee/683178/ilmus-uus-olle-lauli

https://www.nlib.ee/et/content/liivametsa-lugemised-ll-110

https://kultuur.err.ee/825953/heli-allik-olle-lauli-naitab-kummalisel-kombel-seda-mida-ei-saa-naidata

Ove Sander, Margit Arndt-Kalju “Ove Sander”

Sari "Meie vaimulikud"
Autorid: Ove Sander, Margit Arndt-Kalju
Koostaja ja toimetaja: Margit Arndt-Kalju, kaastoimetaja Avo Üprus
Kaanekujundus Mari-Liis Bassovskaja
Küljendanud Aili Mittal-Jõgiste

 

“Märtsi keskpaigas oli olukord sealmaal, et vanemad tõid mu koju – lihtsalt selle mõttega, et kodus on parem surra. Ega surija vist ei oskagi enam täpset vahet teha, kumba koju ta tahab, kas maisesse või taevasesse, need kaks sulavad siis kuidagi üheks. Sama päeva õhtul tuli väga kõrge palavik, üle 42 kraadi, nii et kraadiklaas enam ei näidanud. Vanemad arvasid, et nüüd ongi lõpp ... Kuid minu eest palvetati Tartu Pauluse kirikus ja hommikuks olin absoluutselt terve. Jumal tõi mind tagasi. 14-aastaselt sain teadmise, et mind ei ole siia maailma mõttetult tagasi toodud, et mul on ülesanne.“

Enne EELK peapiiskopi valimisi 2014. aastal sõnastas Ove Sander peapiiskopikandidaadina oma elu moto („EELK: sisse- ja väljavaateid“. Usuteaduse Instituut 2014): „Vaid Jumalaga ja Tema teenistuses on elul mõte.“

Hea vaimulik võiks ühekorraga olla nii rahvamees kui ka doktorikraadiga haritlane ning samal ajal tuleks tal korras hoida ka kõik lähedal olevad inimhinged ja kirikukatused.

Ove Sanderi mõtted ja seisukohad ärgitavad kaasa ja edasi mõtlema ning kohe kindlasti elust täiel rinnal rõõmu tundma.

 

ISBN  9789-949-720-6-1-3

FORMAAT  liimköide

LEHEKÜLGI  192 lk

MÕÕT  161 x 240 mm

http://www.eestikirik.ee/meie-vaimulikud-ove-sander/

http://www.grafilius.ee/language/et/portfolio/kuljendus-raamatule-ove-sander-sarjast-meie-vaimulikud/

http://hingele.goodnews.ee/inspireerivad-vaimuliku-motted/

Jonathan Bentley “Kus on karu?”

Väikelastele
Autor ja illustraator Jonathan Bentley
Selge see, et ilma karuta magama jääda ei saa. Aga kus see karu küll ennast peidab? Kuskil ta kindlasti on, tuleb ainult üles leida.

ISBN  9789949980598

FORMAAT  kõvakaaneline

LEHEKÜLGI  32 lk

MÕÕT  206 x 206 mm